Fotoğraflarla – Ardahan’da Yaban Hayvanları Yiyecek Ararken

 

isediyani

Ardahan (Erdêhan)’da soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yabanî hayvanların yiyecek bulma telaşı, fotokapanlar tarafından kaydedildi.

 

     Kış mevsiminin çok şiddetli geçtiği Ardahan (Erdêhan) ilimizde, insanlar kadar yaban hayatı da kıştan olumsuz etkileniyor. Kar yağışı ve soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Ardahan’da yaban hayvanları yiyecek aramaya koyuldu. Özellikle Ardahan ovasının Ardahan – Artvin yolu yakınlarına kadar gelen tilkiler fare avı yaparken, kartal ve şahinin yanısıra diğer yırtıcı hayvanların da yem arayışı oldukça ilgi çekici.

     Ardahan’da soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yabanî hayvanların yiyecek bulma telaşı, fotokapanlar tarafından kaydedildi.

     Bu hayvanların zorlu kış koşullarındaki yiyecek bulma telaşı, Ardahan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğada yaşam popülasyonunun belirlenmesi amacıyla ormanlık alanlara kurulan fotokapanlarla görüntülendi.

     Fotokapanların gece ve gündüz kaydettiği görüntülerde hayvanların zorlu kış koşullarında yiyecek araması ve bir ayının fotokapanı farketmesi dikkat çekti.

     ARDAHAN HABERİ, BEYAZ GAZETE, BAS HABER

     2 OCAK 2018

 

459 Total Views 3 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir