Sina’daki terörist saldırıyı lanetliyoruz

 

isediyani

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda 305 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırılarını lanetliyor, Mısır halkının acısını paylaşıyoruz…

 

 

 

     Mısır’da Sina Yarımadası’nın kuzeyinde, Akdeniz kıyısındaki Ariş kentinde bir camiye bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. Terörist saldırıda en az 305 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı.

     Kuzey Sina (Şimal Sinaî) il merkezi Ariş’e bağlı Bir el- Abid ilçesinde bulunan El- Rawza Camiî’ne önce bombalı saldırı düzenlendiği daha sonra ise teröristlerin makineli tüfeklerle ateş açtığı bildirildi. Saldırının Cuma namazı sırasında gerçekleştirildiği ve caminin bu yüzden dolu olduğu belirtildi. Güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin hedef alındığını söyleyen görgü tanıkları, saldırganların bir bombayı infilak ettirdiğini, ayrıca camidekilere 4 adet arazi aracından ateş açtıklarını söylediler.

     Mısır hükûmeti saldırıdan sonra 3 gün yas ilan etti.

     Masum insanların hayatlarına kasteden her türlü terörist eylem ve barbarlığı lanetliyor, vefat eden insanlara Allah Tebareke we Teâlâ’dan rahmet diliyoruz. Mısır’ın ve Mısır halkının başı sağolsun.

     Hangi amaçla ve ne için olursa olsun, kim tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, mâsum insanların hayatlarına kastetmek, onlarca insanı acımasızca öldürmek, hiç kuşku yok ki lanetin en büyüğünü hakkeden kalleşçe eylemlerdir.

     Terör; barbarlıktır, vahşettir, insanlık suçudur. Teröre net tavır koyamamak, “ama”lı cümlelerle vahşeti masum göstermeye çalışmak, bu insanlık suçuna ortak olmaktır.

     Teröre ve kandan, kinden, vahşetten, cehalet ve fanatizmden beslenen terör örgütlerine verilecek en etkili cevap, ülkeler ve uygar milletler olarak kandan beslenen terörizme karşı birlik olmak, tek yürek olmaktır.

     Terörün dîni, mezhebi, ırkı, dili, etnik kökeni ve ideolojisi olmaz. Terörün sadece kurbanları vardır.

SEDİYANİ HABER

– Erdemli bir toplum, aydınlık bir ülke – 

     SEDİYANİ HABER

     24 KASIM 2017

 

425 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir