ABD’de “Uluslararası Düz Dünya Konferansı” Düzenlendi

 

isediyani

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde “Uluslararası Düz Dünya Konferansı” düzenlendi. Katılımcılar, Dünya’nın düz olduğunu savundular.

 

 

     Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin Kuzey Karolina (North Carolina) eyaletinde “Uluslararası Düz Dünya Konferansı” (International Flat Earth Conference) düzenlendi. 9 – 10 Kasım günlerinde Wake iline bağlı Raleigh ilçesinde düzenlenen konferansta katılımcılar, Dünya’nın düz olduğunu savundular. Konferansa Dünya’nın düz olduğuna inanan 400 katılımcı iştirak etti.

     “NASA ve Diğer Uzay Yalanları”, “Bilimsel Yöntemle Düz Dünya”, “Bilimin Yaygın Yalanlarına Uyanmak” ve “Küreyi Test Etmek” konu başlıkları altında Dünya’nın düz olduğuna dair çeşitli tezlerin sunulduğu konuşmaların yapıldığı konferansa, “bilimcilik” akımının insanları Tanrı’dan uzak tutmak için tasarlanmış bir konu olduğunu ileri süren birçok DVD yayımlayan Kryptoz Media evsahipliği yaptı.

     Youtube’da “Düz Dünya” adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla Dünya’nın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddiâ edilen Mark Sargent, konuşmasında, “Düz Dünya” teorisinin bilim adamları tarafından ele alınması gereken bir teori olduğunun altını çizdi.

     “Gezegenimiz bir buz duvarı ile çevrili bir disktir” görüşünü savunan katılımcılar, “NASA ve diğer bilimsel kurumları, Dünya’nın sahte resimlerini yayımlıyor, Dünya’nın düz olduğu gerçeğini halktan saklıyorlar” şeklinde konuştular.

     Bir sonraki “Uluslararası Düz Dünya Konferansı”nın 15 – 16 Kasım 2018 tarihinde Colorado eyaletinin başkenti Denver’de yapılacağı açıklanırken, konferansa 1500 katılımcının gelmesinin beklediği ifade edildi.

     AJANSLAR

     10 KASIM 2017

 

789 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir