Bilim adamlarından dehşet açıklama: “Nazca’da bulunan mumyalar uzaylı”

 

isediyani

Bilim adamlarından dehşet verici açıklama: Peru’nun Nazca kentinde bulunan 3 parmaklı ve uzun kafalı mumyalarla ilgili çarpıcı bir açıklama yapan bilim adamları, bu mumyaların uzaylılara ait olduklarını söylediler.

     Peru’nun Nazca kentinde yapılan arkeolojik kazı sırasında bulunan ve bir süredir üzerinde araştırmalar yürütülen 3 parmaklı ve uzun kafalı mumyaların arkasındaki sır perdesi aralanıyor. M. Ö. yaşamış insanlar olduklarına inanılan mumyalarla ilgili çarpıcı bir açıklama yapan bilim adamları, bu mumyaların uzaylılara ait olduklarını söylediler.

     Konuyla ilgili çalışan iki uzman bilim adamı olan Dr. Jose Benitez ve Dr. Edson Vivancoa’nın bu ilginç açıklamaları, insanın evrende yalnız olduğu yanılgısını bir kez daha sorgulatacak cinsten.

     Peru’da geçtiğimiz aylarda bulunan mumyalar uzun süre konuşulmuştu. Nazca kentinde bir mağaranın içinde araştırmalarına devam eden uzmanlar 3 parmaklı ve uzun kafatasına sahip mumya bulmuştu. Mumyaların bulunduğu mağarada gizemli beyaz bir toz olduğunu belirten uzmanlar, bu keşiften sonra ikiye ayrıldı.

     Birçok yetkili ve bilim insanı mumyalanmış buluntuların sahte olduğunu söyleyerek, “İnsanları kandırmak için internete konulmuş bir görüntü bu” ifadesini kullandı. Fakat İngiliz basınına farklı zamanlarda konuşan iki yetkili ise görüntülerdeki mumyaların uzaylılara ait olabileceğini söyledi. İngiltere’nin çok ziyaret edilen haber sitelerinden Express.co.uk’ye konuşan Dr. Edson Vivancoa, “Araştırmaya dahil oldum ve yapılan incelemeler sonucunda mumyanın bazı noktalarının uzaylı olabileceğini tespit ettik” dedi. Uzmanlığını kemik üzerine yapan Vivancoa, insan DNA’sının tespit edildiğini ancak kalıntıların dış dünyadan gelmiş olabileceğini söyledi.

     Dr. Jose Benitez de tartışmalara bugün dahil oldu. Meksikalı araştırmacı gazeteci Jamie Mausan’ın ekibinde görev yapan adli tıp uzmanı Benitez, İngiliz UFO uzmanı Steve Meera ile Peru’ya giderek olay yerini inceledi. Daily Star’a konuşan Benitez, “Ben vücûdun farklı noktalarında garip detaylar farkettim. Başlangıçta sıradan bir vücûda benziyor fakat yakından bakınca kafanın daha büyük olduğunu, gözlerin daha geniş olduğunu, burnun daha ufak olduğunu ve kulaklarının olmadığını görüyoruz. Kemik yapısı da daha farklı” dedi. Benitez, sadece 3 el ve ayak parmağı olduğunu söylerken, “Beyaz toz onları çok garip bir şekilde sarmalıyor. Toprağın çok özel bir karakteristiği var, kuruyor ve dokuların korunmasını sağlıyor. Bu sırada böceklerin uzak durmasını sağlıyor” dedi. Olayla ilgili inceleme başlatılmasını talep eden Benitez, “Bu çok önemli bir keşif. Doğal yollarla insana tamamen benzeyen ancak bir yandan da tamamen farklı bir varlıktan sözediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     3 KASIM 2017

 

1129 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Bilim adamlarından dehşet açıklama: “Nazca’da bulunan mumyalar uzaylı”

  1. Bilge Adam dedi ki:

    Teşekürler bu güzel yazıyı bizler ile paylaştığınız için.

    yanlız ne kadar gerçek cidden tartışılır bir konu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir