Van’ın “Gizemli Sanatçılar”ının Gece Mesaisi

 

isediyani

Van’da gece resim yaptıkları için “Gizemli Sanatçılar” olarak adlandırılan resim öğretmenleri, gece saatlerinde şehirdeki trafo, duvar ve bazı yapılara resimler çiziyor.

 

     Van’da gece resim yaptıkları için “Gizemli Sanatçılar” olarak adlandırılan resim öğretmenleri, gece saatlerinde şehirdeki trafo, duvar ve bazı yapılara resimler çiziyor.

     Van şehrimizdeki Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmenlerinden oluşan bir ekip, resimleri ile hem şehrin kötü görüntü oluşturan trafo ve duvarlarına farklı bir güzellik katıyor, hem de tarihî zenginliklerinin yanısıra inci kefali, flamingo ile Van kedisi gibi Van iline ait değerleri resimlerine aktarıyor.

     Resim öğretmenlerinden Zeydin Eriş, ekip olarak Van’daki trafo ve diğer yapılara resim çizdiklerini söyledi. Eriş, “Van’ın her noktasında çalışmalarımız var. İlk çalışmamız Şemsiyeli Sokak’ta uçan araba oldu. Vapur, Hüsrevpaşa Camii, Van Evleri, Van ile ilgili çeşitli değerleri çiziyoruz. Son çalışmamızda ise Van’ın güzel insanlarını resimledik” dedi.

     Geceleri çalıştıklarını söyleyen Eriş, şu ana kadar Van’ın belli noktalarına 150’den fazla trafoya resim yaptıklarını dile getirdi. Eriş, halktan güzel tepkiler aldıklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Çalışmalarımızı sabaha kadar sürdürüyoruz. İnsanlar uyanıp dışarı çıkınca sürprizle karşılaşıyor. Bu da bizim hoşumuza gidiyor ve mutlu oluyoruz. Çalışırken insanların yanımıza gelip ‘Beni de çizer misin?’ demesi bizi motive ediyor. İnsanlar bize ‘Gizemli Sanatçılar’ diye bir isim taktı. Çünkü gece çalıştığımız için çoğu insan kim olduğumuzu bilmiyor.”

     ANADOLU AJANSI

     7 EKİM 2017

Van’lıyam, şanlıyam, sanatçıyam…

 

535 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir