Evrim Teorisi Tamamen Çürüdü: Girit’te 5, 7 Milyon Yıllık Ayak İzleri Bulundu

 

isediyani

Yunanistan’a bağlı Girit Adası’nda 5 milyon 700 bin yıllık ayak izleri bulundu. Bilim insanları, bu keşifin “evrim teorisi”ni tamamen çürüttüğünü belirtiyorlar.

 

     Yunanistan’a ait ve Girit Denizi ile Akdeniz arasında bulunan 8336 km² büyüklüğündeki Girit (Kríti) Adası’nda insanlara ait 5 milyon 700 bin yıllık ayak izleri bulundu. Bu keşifle 5, 7 milyon yıl önceki insanların günümüzdeki insanlardan hiçbir farkının olmadığı tespit edildi. Bilim insanları, bu keşifin insanlar ile maymunları aynı “ortak ata”ya bağlayan “evrim teorisi”ni tamamen çürüttüğünü belirtiyorlar.

     İsveç’in Uppsala şehrinde bulunan Uppsala Üniversitesi (Uppsala Universitet), 2002 yılında Girit Adası üzerindeki Xaniá kenti yakınlarındaki Kastelio mıntıkasında araştırma yapan Polonyalı paleontolog Dr. Gerard Dariusz Gierlinski (Varşova Üniversitesi, Polonya) ve arkeolog Grzegorz Niedźwiedzki (Uppsala Üniversitesi, İsveç)’nin tespit ettiği fosil ayak izinin 5, 7 milyon yıllık olduğunu duyurdu.

     Paleontologların bulduğu fosil ayak izleri üzerine uzun yıllardır çalışma yapan Uppsala Üniversitesi’nden bilim adamlarından oluşan bir uzman heyet, ayak izinin 5, 7 milyon yıllık ve günümüz insanlarıyla aynı özelliklere sahip olduğunu açıkladı.

     Araştırmacıların yaptığı açıklamada, ayak izlerinin diğer hayvanların ayak izlerinden önemli bir farkı olduğu, insan türünün en yakın akrabası olduğu iddiâ edilen maymun ayaklarının ise insan ayağına değil, daha çok insan eline benzediği vurgulandı. İzde fark edilen dar ayak tabanı, beş parmak ve bunlardan ilkinin daha büyük olması, aynı zamanda kıvrık tırnakların olmaması bunun bir kanıtı olarak sunuldu.

     AJANSLAR, SEDİYANİ HABER

     4 EYLÜL 2017

 

2422 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir