Barcelona’daki terörist saldırıyı lanetliyor, Katalonya halkının acısını paylaşıyoruz

 

isediyani

Katalonya’nın başkenti Barcelona’da 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını lanetliyor, Katalonya halkının acısını paylaşıyoruz…

 

 

 

     İspanya’nın egemenliği altındaki Katolonya ülkesinin başkenti Barcelona’da sivil ve mâsum insanlara yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında 13 mâsum insan hayatını kaybetti. 100’den fazla da yaralı olduğu bildiriliyor.

     Masum insanların hayatlarına kasteden her türlü terörist eylem ve barbarlığı lanetliyor, vefat eden insanlara Tanrı’dan rahmet diliyoruz. Katalonya’nın ve Katalon halkının başı sağolsun.

     Hangi amaçla ve ne için olursa olsun, kim tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, mâsum insanların hayatlarına kastetmek, onlarca insanı acımasızca öldürmek, hiç kuşku yok ki lanetin en büyüğünü hakkeden kalleşçe eylemlerdir.

     Terör; barbarlıktır, vahşettir, insanlık suçudur. Teröre net tavır koyamamak, “ama”lı cümlelerle vahşeti masum göstermeye çalışmak, bu insanlık suçuna ortak olmaktır.

     Teröre ve kandan, kinden, vahşetten, cehalet ve fanatizmden beslenen terör örgütlerine verilecek en etkili cevap, ülkeler ve uygar milletler olarak kandan beslenen terörizme karşı birlik olmak, tek yürek olmaktır.

     Terörün dîni, mezhebi, ırkı, dili, etnik kökeni ve ideolojisi olmaz. Terörün sadece kurbanları vardır.

SEDİYANİ HABER

– Erdemli bir toplum, aydınlık bir ülke – 

     SEDİYANİ HABER

     17 AĞUSTOS 2017

 

329 Total Views 2 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir