HDP’li Tan Kudüs’te İsrail’e karşı yürüdü. Sediyani’den müthiş uyarı…

 

isediyani

HDP milletvekili Altan Tan Kudüs’te İsrail’e karşı yürüdü. İbrahim Sediyani’den müthiş uyarı…

 

 

     Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Altan Tan bugün Kudüs’te namaz kıldı, adından İsrail’e karşı yürüdü. Tan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kudüs’teyim. Cuma namazını Mescîd-i Aksa’nın dışında kıldık. İsrail askerleri namaz sonrası gaz kullandı. Mescîd-i Aksa olayları devam ediyor” dedi.

     Kürt yazar İbrahim Sediyani ise Altan Tan’a cevap vererek şöyle dedi: “Kendine dikkat et, çünkü ölürsen Gazze’de adına ‘Türk şehitliği’ yaparlar. Meşal ve Nasrullah denen kişiler de Türk halkına teşekkür eder.”

     Twitter’de İbrahim Kalhan isimli kullanıcı, “Kürt ve Kürdistan uğruna zindanlarda can veren bir babanın evladı olarak aynı hassasiyeti PÊŞMERGE cephesine giderek göstermenizi bekliyoruz” dedi.

     Başka bir kullanıcı da “Arabizm’in köleliğini bırakın, Kürdistanî olun. Senin dîn kardeşlerin her gün Kürdistan’ın 4 parçasında Kürd’ü katlediyor. Göremiyorsunuz…” ifadesini kullandı.

     Dersim Azadi isimli kullanıcı ise şöyle dedi: “Sayın vekilim, Kürt halkı sizinledir. Allah azze ve celle yardımcınız olsun inşallah. Biji Kurdıstan.”

     ZERNEWS

     22 TEMMUZ 2017

 

1527 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

3 Cevap HDP’li Tan Kudüs’te İsrail’e karşı yürüdü. Sediyani’den müthiş uyarı…

 1. Burhan Kavuncu dedi ki:

  Altan Tan’ı tebrik ediyorum. Allah razı olsun. İnsan evladı olduğunu gösterdi. Rahatsız olanlar ‘iyi’ yi kaybetmiş kişiler, onlara da iyilik be şifa dilerim.

  • Rasim yaman dedi ki:

   Sayin vekilim seni tebrik ediyurom sana yakışanı yapmişsın
   Allah yardımcın olsun seni yürekli bişekilde desteliyorum

 2. Edip Sayar dedi ki:

  Burhan Kavuncu Bey, bu davranış “iyi” ise, aynı “iyi”liği neden Filistinliler’den göremiyoruz? Kürtler zulüm altındayken niye kıllarını dahi kıpırdatmıyorlar. Filistinliler yoksa “kötü” mü?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir