Med – Zehra kurucusu Muhammed Sıddık Şeyhanzâde vefât etti

 

isediyani

Med – Zehra kurucusu ve onursal başkanı Muhammed Sıddık Şeyhanzâde, İstanbul’da vefât etti

 

     Risale-i Nûr talebesi, Medrese’tüz- Zehra (Med – Zehra) kurucusu ve onursal başkanı Muhammed Sıddık (Dursun) Şeyhanzâde, bugün İstanbul’da vefât etti. Şeyhanzâde Hoca, ömrünü Qur’ân ve imân hizmetine adamıştı. Şeyhanzâde, 69 yaşındaydı.

     Bir süredir akciğerinde enfeksiyon bulunan, böbrekleri vazifesini yapamadığı için diyalize giren Muhammed Sıddık Şeyhanzâde, İstanbul’daki Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin “yoğun bakım servisi”nde tedavi görüyordu.

     1948 Bingöl (Çêwlîk) doğumlu olan Şeyhanzade, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur.

     Tenvir Neşriyat’ın ve Dâvâ Dergisi’nin kurucusu olan Şeyhanzâde’nin Risale-i Nûr ve Nurculuk üzerine birçok çalışması yayınlanmıştı.

     Muhammed Sıddık Şeyhanzâde, Bediuzzaman Said-i Kurdî ve eserleri ile tanışmasını şu cümlelerle anlatmıştı:

     “Üstâd Bediuzzaman Said-i Kurdî (Nursî) hazretleri hayatta iken 1958’de Risale-i Nûr’la tanışmak nasip oldu. 50 yıllık hayatımın tamamını Nûr hizmetine vakıf etmişim ve bunu söylemek, tahdis-i nimet olarak izhar etmek bir şükür vesilesidir. Bütün hayatım boyunca Nûr mirasına sahip çıkmak ve onu Bediuzzaman hazretlerinin bıraktığı gibi gelecek nesillere taşımanın en büyük gayem olduğunu beni yakinen tanıyanlar bilirler. Hiçbir vakit Risale-i Nûr’ları suflî emellere alet etmediğimi, maddî – manevî hiçbir şeye alet etmenin caiz olmadığını bahusus bu Nûr hizmetine gönül verenler bilirler.”

     Öte yandan merhum Şeyhanzade’nin Cuma günü memleketi Bingöl’de defnedileceği bekleniyor.

     Sediyani Haber olarak Seydâ Muhammed Sıddık Şeyhanzâde’ye Allah-û Teâlâ’dan râhmet, ailesine, yakınlarına ve Risale-i Nûr camiâsına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

     AJANSLAR

     5 TEMMUZ 2017

 

484 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir