Mısır’daki terörist saldırıları lanetliyoruz

 

isediyani

Mısır’ın Tenta ve İskenderiye şehirlerinde 38 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırılarını lanetliyor, Mısır halkının acısını paylaşıyoruz…

 

 

     Mısır’nın Tenta ve İskenderiye şehirlerinde kiliselere düzenlenen iki ayrı terörist saldırıda 38 mâsum insan hayatını kaybetti. Saldırılarda ayrıca 105 yaralı var.

     İlk patlama başkent Kahire’nin kuzeyinde yer alan Tenta kentindeki Azîz George Kilisesi’nde meydana geldi. Olayda en az 27 kişi yaşamını yitirdi, 70 kişi de yaralandı. Bundan birkaç saat sonra da bu sefer ülkenin kuzeyinde Akdeniz kıyısında yer alan İskenderiye kentindeki Azîz Mark Katedrali’nde başka bir patlama oldu. Burada da en az 11 kişi öldü, 35 kişi de yaralandı.

     Hristiyan nüfûsa yönelik bu canice saldırılar gerçekleştirilirken, kiliselerin içinde Hz. İsa (as)’nın Kudüs’e girişi kutlanıyordu.  

     Masum insanların hayatlarına kasteden her türlü terörist eylem ve barbarlığı lanetliyor, vefat eden insanlara Allah Tebareke we Teâlâ’dan rahmet diliyoruz. Mısır’ın ve Mısır halkının başı sağolsun.

     Hangi amaçla ve ne için olursa olsun, kim tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, mâsum insanların hayatlarına kastetmek, onlarca insanı acımasızca öldürmek, hiç kuşku yok ki lanetin en büyüğünü hakkeden kalleşçe eylemlerdir.

     Terör; barbarlıktır, vahşettir, insanlık suçudur. Teröre net tavır koyamamak, “ama”lı cümlelerle vahşeti masum göstermeye çalışmak, bu insanlık suçuna ortak olmaktır.

     Teröre ve kandan, kinden, vahşetten, cehalet ve fanatizmden beslenen terör örgütlerine verilecek en etkili cevap, ülkeler ve uygar milletler olarak kandan beslenen terörizme karşı birlik olmak, tek yürek olmaktır.

     Terörün dîni, mezhebi, ırkı, dili, etnik kökeni ve ideolojisi olmaz. Terörün sadece kurbanları vardır.

SEDİYANİ HABER

– Erdemli bir toplum, aydınlık bir ülke – 

     SEDİYANİ HABER

     9 NİSAN 2017

537 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir