İnsan ve Özgürlük Hareketi Kuruldu

 

isediyani

İnsan ve Özgürlük Hareketi, kuruluşunu ilan etti…

 

 

     İnsan ve Özgürlük Hareketi adlı yeni oluşum, kuruluşunu ilan etti. Nasıl bir çalışma yürüteceği merak konusu olan hareketin merkezi, en doğudaki Van.

     “İnsanî, İslamî ve demokratik değerler çerçevesinde başta Kürdistan ve Ortadoğu olmak üzere dünyaya söyleyecek sözümüz var” şiârıyla kuruluşunu ilan eden hareket, kısa süre içerisinde partileşmeyi hedefliyor.

     Genel sekreterliğini Mehmet Kamaç’ın yaptığı hareketin sözcüleri ise Ahmet Kaya (İstanbul), Dizdar Aytek (Diyarbakır), Mehmet Pala (Şanlıurfa), Mehmet Şah Biten (Ankara) ve Murat Bozdemir (Van) olarak belirtildi.

     Bir süredir teorik çalışmalarının yapıldığı belirtilen ve devam edecek bir sürecin başlangıcı olarak tasarlanan İnsan ve Özgürlük Hareketi, “hak, adalet, özgürlük, barış, tevhîd, yardımlaşma ve kardeşlik” gibi temel değerleri referans kabul ettiğini söylüyor.

     İnsanı merkeze alan ve özgürlüğünü olmazsa olmaz bir değer kabul eden, renk, ırk, dil ve cinsiyet ayrımına karşı olan bir hareket olduğunu deklare eden İnsan ve Özgürlük Hareketi, dîn ve mezheb tarafgirliğini, şiddeti ve illegaliteyi reddeden bir yaklaşımla kurulduğunu bildirdi.

     HABER AZAD

     8 NİSAN 2017

 

1120 Total Views 1 Views Today
Twitter'da Paylaş     Facebookta Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir